O mnie

Jestem licencjonowanym przewodnikiem po obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Posiadam uprawnienia do oprowadzania grup po terenie Ojcowskiego Parku Narodowego wraz z Grotą Łokietka i Jaskinią Ciemną. Brałam udział w szkoleniu po nowo otwartej ekspozycji muzealnej zamku w Pieskowej Skale. Pracuję z grupami anglojęzycznymi.

Jako przewodnik jurajski pracuję od 2008 roku. W 2009 roku rozszerzyłam uprawnienia na Ojcowski Park Narodowy stając się przewodnikiem ojcowskim. Miłość do turystyki otrzymałam „w genach”. Moja mama również jest przewodnikiem a tata od zawsze jest związany z PTTK. To rodzice zawsze zabierali mnie na rajdy po okolicy oraz na wycieczki piesze po praktycznie całej Polsce. To oni zaszczepili we mnie miłość do turystyki i zachęcili to zrobienia kursu przewodnika. Jestem im za to bardzo wdzięczna bo dzięki temu mogę robić to co naprawdę kocham – oprowadzać wycieczki po Jurze. 

Mieszkam w okolicach Zawiercia czyli „pośrodku” Jury. Rejon moich działań to cała Wyżyna Krakowsko-Częstochowska od Częstochowy, przez Olsztyn, Złoty Potok, Mirów, Bobolice, Ogrodzieniec (Podzamcze), po Pustynię Błędowską, Ojcowski Park Narodowy i Dolinki Podkrakowskie.

Odbieram grupy „z trasy” jak i z obiektów noclegowych. Posiadam prawo jazdy i dojazd do grupy nie stanowi problemu.

Pracuję przez cały tydzień z każdą grupą wiekową. Oprowadzam grupy autokarowe oraz coraz popularniejsze wycieczki piesze. Chętnie pomogę przygotować program wycieczki dostosowany do zainteresowań konkretnej grupy, możliwości fizycznych i czasowych.

Moją mocną stroną jest bardzo dobra organizacja i kontrola czasu. Jestem elastyczna w swoich działaniach. Wyznaję zasadę, że turysta zwiedzający ze mną ma zobaczyć i poznać to, co go najbardziej interesuje ale również ma być wypoczęty oraz zrelaksowany.

Zapraszam do skorzystania z moich usług.